Liikumisharrastuse kompetentsikeskus koostöös Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooliga ajakohastas eelmisel aastal liikumisharrastuse treeneri õppekava ning taaskäivitas treenerite väljaõppe. Üldise füüsilise aktiivsusega seotud kompetentside arendamisele suunatud treenerite ettevalmistamine on üks olulistest lahendustest eestimaalaste vähese kehalise aktiivsuse probleemile.
Järgmine abitreeneri (EKR 3) eriala koolitus toimub kahes osas: 4.-5. aprill Tallinnas ja 11.-12. aprill Tartus. Koolitusmaht on kokku 30 tundi. Detailse ajakava ja registreerumisvormi leiab siit.
Liikumisharrastuse treeneri koolitusele on oodatud enesetäiendamisest huvitatud harrastajad ja liikumisentusiastid, treeningute juhendajad, liikumisõpetajad ja muu eriala treenerid. Treenerikutse saamiseks tuleb lisaks erialakoolitusele läbida spordi üldainete ja esmaabi koolitus.
Liikumisharrastuse treeneri õppekava keskendub inimese kehaliste, psühholoogiliste ja sotsiaalsete kompetentside toetamisele ja arendamisele eesmärgiga edendada regulaarset liikumist ja aktiivset eluviisi. Õppekava põhineb kehalise kirjaoskuse kontseptsioonil, mille kohaselt saab liikumist õppida ja harjutada sarnaselt lugemise ja kirjutamisega. Kehaline kirjaoskus arendab positiivset suhet liikumisega, mis aitab inimesel jääda aktiivseks ja tervislikuks.
„Kehaline kirjaoskus ei tähenda ainult liikumist, vaid ka mõtlemist ja tunnetamist liikumisprotsessi ajal. Kui inimesel on lapsepõlvest negatiivne suhe liikumisega, on suurem tõenäosus, et täiskasvanuna on ta väheliikuv. Liikumisharrastuse treener saab olla oluline tugi, aidates inimestel arendada oma kehalist kirjaoskust ja seeläbi parandada nende vaimset ja füüsilist heaolu,“ selgitas liikumisharrastuse treenerikutse koordinaator Renna Nelis.
Liikumisharrastuse treeneri töö ei seisne vaid treeningute juhtimises, vaid ka motivatsiooni pakkumises, nõustamises ja positiivse kogukonna loomises. Treener aitab oma kogukonnal parandada elukvaliteeti, tõsta sotsiaalset kaasatust ja soodustada tervislikku eluviisi. „Tulevikus võiks liikumisharrastuse treenerist saada oluline tugi tervishoiusüsteemile, aidates inimestel, kelle tervisemured on tekkinud istuva eluviisi või vähese liikumise tõttu, leida tee liikumiseni.,“ lisas Nelis.
Liikumisharrastuse treenerikutset koordineerib SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, treenerikutse väljaandjaks on Eesti Olümpiakomitee.
Liikumisharrastuse treenerikutsest saab lähemalt lugeda siit.